امکان مشارکت مردمی در پروژه اخلمد فراهم می‌شود - اخلمد / اخلومد


اخلمد / اخلومد

منطقه ای سر سبز از رشته کوه های بینالود

حتی با سرمایه‌های خرد؛
امکان مشارکت مردمی در پروژه اخلمد فراهم می‌شود
خبرگزاری فارس: مدیر اجرایی پروژه منطقه توریستی، تفریحی و اقامتی اخلمد گفت: در این پروژه امکان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی حتی با سرمایه‌های خرد فراهم می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، رحمان قلی‌زاده ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح عظیم منطقه توریستی تفریحی و اقامتی اخلمد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اعلام آمادگی و تمایل مردم به‌ویژه افراد بومی منطقه اخلمد به مشارکت و سرمایه‌گذاری در این پروژه عظیم طی چند روز آینده امکان این مشارکت را فراهم می‌آید.

وی افزود: سرمایه‌گذاران فعلی این پروژه در حال برنامه‌ریزی در راستای فراهم آوردن شرایط مشارکت مردم با کمترین سرمایه حتی با سرمایه‌گذاری صورت اقساط است.

مدیر اجرایی پروژه اخلمد ادامه داد: در بخش مشارکت و سرمایه‌گذاری تعاملات مناسب و خوبی انجام شده است و همچنین با نظر مساعد نماینده مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان و قول‌هایی که در این زمینه داده شده است.

وی بیان داشت: امیدواریم هر چه زودتر چه در بخش جذب سرمایه‌ خارجی و چه در بحث جذب سرمایه داخلی به صورت کلان امکان انتشار سهام و مشارکت مردم را به صورت محدود برای 10 الی 20 درصد سهام ایجاد شود.

قلی‌زاده گفت: در فاز اول این پروژه مجموع کل هزینه طرح در حدود 940 میلیارد ریال است که شامل هزینه ثابت و جاری و مشتمل بر هزینه زمین، مجوزات، طرح و نقشه و آماده‌سازی، ساخت و اجرا و فراهم کردن مقدمات بهره‌برداری است.

مدیر اجرایی منطقه توریستی اخلمد افزود: بخش عمده‌ای از هزینه‌های مربوط به خرید و تحصیل زمین با اعتبارات داخلی شرکت توسط سهام‌داران فعلی پروژه تأمین شده است.

وی ادامه داد: طرح عظیم منطقه توریستی تفریحی اقامتی اخلمد با سرمایه‌گذاری شرکت صد آبشار اخلمد در فاز اول زمینی به مساحت 452 هزار متر مربع و در مجاورت با منطقه نمونه گردشگری اخلمد به عنوان بزرگترین و عمده‌ترین مرکز تفریحی و گذران اوقات فراغت خانواده‌ها در غرب مشهد احداث می‌شود.

وی بیان داشت: این مجموعه علاوه بر موقعیت منحصر به فرد که در آن واقع شده به لحاظ تعریف پروژه‌های متنوع و جذاب دارای ظرفیت بسیار زیادی در راستای جلب گردشگران و مسافران بومی و غیربومی است.

مدیر اجرایی منطقه توریستی اخلمد اظهار داشت: جذب گردشگران کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه و جذب مسافران و توریست‌های ایرانی (شهروندان مشهد و دیگر نقاط کشور) سبب تحقق توسعه پایدار مبتنی بر استعدادهای منطقه دارد.


منبع    

نوشته شده در چهارشنبه 18 آبان‌ماه سال 1390ساعت 10:58 ب.ظ توسط محمود| 0 نظر|

Design By : Mihantheme